Korsvoll Håndballcamp – håndball, utvikling og fellesskap
Postet av Korsvoll IL - Håndball den 9. aug 2026
Både før og etter sommerferien har vi arrangert Korsvoll Håndballcamp for spillere født i 2010–2014. Før sommerferien gikk campen av stabelen 11.–14. juni, og denne uken avsluttet vi sommerens andre camp, som ble arrangert 6.–9. august.
Korsvoll Håndballcamp er et tilbud for spillere som ønsker ekstra fokus på håndball, ferdigheter og utvikling – samtidig som vi legger stor vekt på det sosiale og at det skal være gøy å være på camp.
Håndballøkt med Petter Grønstad
Dyktige trenere på laget
På sommerens camper har vi vært så heldige å ha med oss flere dyktige og profilerte trenere. Sindre Aho, Vigdis Holmeset, Gøran Sørheim, Mats Julius Haakenstad og Petter Grønstad har alle bidratt med gode økter, erfaring og inspirasjon til spillerne.
Sammen med våre egne erfarne trenere Fredrik Rønold og målvaktstrener Thea Granlund har de sørget for varierte og lærerike økter gjennom campene. Gjennom begge campukene har vi kombinert håndballøkter med fysiske økter, og dagene har vært fylt med trening, mestring, glede og fellesskap. Det har vært høy aktivitet i hallen, stort engasjement og mange spillere som har utfordret både seg selv og hverandre.
En stor takk til alle trenerne som har stilt opp og bidratt til å gjøre Korsvoll Håndballcamp til en så fin opplevelse for spillerne!
Sammen skaper vi gode opplevelser
En håndballcamp krever mye planlegging og innsats – både før, under og etter selve campen. Våre sportslige ledere Fredrik og Vegard, sammen med klubbkoordinator og målvaktstrener Thea, har lagt ned mye tid og arbeid for å skape gode sportslige rammer og opplevelser for alle som deltar på Korsvoll Håndballcamp. Vi i Korsvoll Håndball setter stor pris på å ha dere med på laget, og gleder oss til å fortsette det gode arbeidet sammen!
Tusen takk for i sommer!
Til alle dere som har deltatt på Korsvoll Håndballcamp i sommer: Tusen takk for noen fine dager sammen! Vi håper dere har hatt en lærerik, sosial og morsom uke på Korsvoll, og at dere tar med dere både nye ferdigheter, mestringsfølelse og gode minner videre inn i sesongen. Og selvfølgelig håper vi å se dere igjen på neste Korsvoll Håndballcamp!
Korsvoll opp og frem! 💙
Siste fra Korsvoll IL - Håndball
Korsvoll håndballskole i uke 27 og 32
18.03.2026
Korsvoll-modellen – et viktig steg fremover
13.02.2026
Går du i andre klasse og vil prøve håndball?
26.01.2026